Kendine Güven! Başarıyı Yakala!

Kendine Güven! Başarıyı Yakala!

Kasaba okul basketbol takımı ilde yapılacak olan turnuvaya katılmaya hak kazanır. Kente gittiklerinde ağırlandıkları okulda ilk gün iyi kent takımlarını da görürler. Hepsi çok iyi hazırlanmış formaları, gelişmiş donanımlarla neşe içinde antrenman yapmaktadırlar.

Kasaba basketbol takımının oyuncularının ise ne doğru düzgün forması vardır ne de neşeleri. Bunun üzerine kasaba basketbol takımının çalıştırıcı spor hocası gece kaldıkları yatakhane de der ki; “Benim bu kentte çalışan bir spor öğretmeni arkadaşım var. O her zaman turnuvada kimin kazanacağını bilir. Yarın bir ona soralım.”

Ertesi sabah kasaba takımı hocasının arkadaşı, çocukların önünde cebinden bir bozuk para çıkarır ve der ki: ”Şimdiye kadar bu parayla attığım yazı turalarda ne çıktıysa o takım kazandı. Söyleyin bakalım yazı mı tura mı?” Hoca: “Tura” der, hocaları çocuklara döner ve : “Tura” gelirse biz kazanacağız ama yazı gelirse kaybedeceğiz” der. Arkadaşı bozuk parayı havaya atar hepsi heyecanla bekler. Tura geldiğini görür ve çok sevinirler, kendilerine de güvenleri gelir. Bu coşkuyla iki gün boyunca çık iyi oynar ve kazanırlar. Kasaba takımının oyuncuları sevinçle kupayı taşırken iki eski dost öğretmen birbirine sarılırlar ve kentli spor hocası cebinden çıkardığı iki tarafı tura olan parayı elinde tutarak “Yine işe yaradı.”

Hakkında Ömer Arslan

Türkçe Öğretmeni ve ayrıca kişisel gelişim aşığı. Amatör olarak fotoğraf çekmekten hoşlanır. - www.omerarslan.net

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top
Ö. Arslan