Kendi Sesinize Kulak Verin

Kendi Sesinize Kulak Verin

Bir umutsuzluk vardır içinizde, içinizi kemirir durur, çıkmazlara düşersiniz. Bir yandan da şunu düşünürsünüz çok nadir de olsa : “Umuda dönüşür belki umutsuzluğum…” çabalarsınız çabalarsınız olmaz. Kördüğüm olur kalır içinizde.

Aslında ne yapmak istediğinizi bilir ama yapamazsınız, çelişkiler içerisindesinizdir, içsel konuşmalarınız olur sürekli, hiç bitmeyen… İçinizdeki size ait ses: “Benim hayallerim yapmak istediklerim var, Ben şunları şunları yaparım.” der. Bir de size ait olmayan, ama size ait olduğunu sandığınız sesler vardır: “Boş ver bu işleri, Hayal bunlar, Sen mi yapacaksın, Zaten yapamazsın, Yapsan ne olacak ki, Sen hiç böyle bir şeyi başaran insan gördün mü? Başardıysa da onu bir kişi başarmıştır, şansı yaver gitmiştir…”vs. bir sürü konuşma… O konuşmalar içerisinde artık duyulmaz olur kendi sesiniz, başkalarının konuşmalarını da kendi sesiniz, kendi konuşmalarınız sanır ve kanıksarsınız artık. Tıpkı şuna benzer bu, bir ip vardır ortada; ipin iki ucu da açıktadır fakat ortası kördüğüm olmuştur; çözmek istersiniz bu düğümü, ipin bir o ucundan bir diğer ucundan çekiştirirsiniz, oysa bu şekilde düğüm iyice sıkışır, çözmek daha da zorlaşır. Boşa bir çekiştirmedir sadece.

Peki, ne olacak böyle giderse; kördüğümlerle mi yaşayacaksınız; sesinizin kısılmasına izin mi vereceksiniz? Hayır ASLA! Düğüm çözülecek ve sadece sizin sesiniz duyulacak. Buna inanın yeter ki…

(Alıntıdır.)

Hakkında Ömer Arslan

Türkçe Öğretmeni ve ayrıca kişisel gelişim aşığı. Amatör olarak fotoğraf çekmekten hoşlanır. - www.omerarslan.net

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top
Ö. Arslan