İyilikler Unutulmaz

İyilikler Unutulmaz

Yataktaki adam başucunda bekleyen genç doktora:
“Allah senden razı olsun evladım.” dedi. “benim için yurt dışından zahmet edip buraya kadar gelmeni yaşadığım sürece unutmayacağım.”

Ameliyat edilen kişi büyük bir hastanenin başhekimiydi. Tedavisi ancak yurt dışında mümkün görülen hastalığı aniden artınca doktor arkadaşları onun böyle bir yolculuğa dayanamayacağını anlamış ve kurtarma umudunun azalmasına rağmen ameliyatı üslenmeye karar vermişlerdi. Ameliyatın zor ve yeni bir ihtisas sahası olmasından dolayı biraz tereddütleri de vardı. Fakat o konuda sayılı bir uzman olan genç doktor nereden haber almışsa almış ve Hızır gibi yetişip onu kurtarmıştı. Yaşlı doktor kendisine yapılan bu iyiliğe nasıl mukabele edeceğini bilemiyor ve hemen yanında oturan genç adamın ellerini sıkarcasına tutuyordu.

Hayata yeniden dönmenin sevinciyle durmadan konuşuyordu.

“Ameliyat için beni bayılttığınızda her nedense gençlik yıllarıma döndüm.” diye devam etti, “Henüz toy bir asistanken anne karnındaki bebeğin sakat olduğunu anlamış ve onu bu şekilde yaşatmaktansa öldürmeyi düşünürken kalp atışlarını duyup kıyamamıştım. Planlama bahanesiyle sapasağlam yavruları katledenlere rağmen o yavrunun yaşamasını istediğim için Allah seni imdadıma göndermiş olmalı.” Genç doktor ancak bir babanın evladına karşı gösterebileceği sıcaklıkla kavranan ellerini tutup biraz geriye çekildi ve dizlerinden aşağısına “takma” olan bacaklarını gösterirken:
“Allah hiçbir iyiliği unutmaz efendim.” diye gülümsedi.

“Kurtardığınız o çocuk bendim.”

Hakkında Ömer Arslan

Türkçe Öğretmeni ve ayrıca kişisel gelişim aşığı. Amatör olarak fotoğraf çekmekten hoşlanır. - www.omerarslan.net

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top
Ö. Arslan